W magicznym świecie

Czary, zaklęcia, runy - magia runiczna i znaczenie wróżebne run, amulety i talizmany, magiczne symbole, magia przyrody, żywioły, magiczna moc kamieni, energie, wróżby, magia liczb, magia kolorów.

Wpis

wtorek, 26 marca 2013

RUNY

 

WRÓŻEBNE ZNACZENIE RUN1. FEHU   - żywiołem runy Fehu jest ogień.

runa Fehu ZNACZENIE: Jest to runa oznaczająca pieniądze i dobrobyt. Możesz oczekiwać, że spłyną na Ciebie wszelkie dobra materialne. Przyjmij wszystko to, co runa Fehu chce Ci ofiarować i ciesz się tym. 

Odwrócona: Brak pieniędzy, bieda, straty materialne.

 

2. URUZ - żywiołem runy Uruz jest ziemia.  

 runa Uruz ZNACZENIE: Jest to runa symbolizująca ogromną siłę, energię i zdrowie. Możesz liczyć na to, że otrzymasz niezwykle duży zastrzyk energii, która pomoże Ci zmierzyć się z ewentualnymi przeciwnościami, jakie napotkasz na swojej drodze.

Odwrócona: Brak siły lub zdrowia.

 

3. THURISAZ - żywiołem runy Thurisaz jest ogień.      

runa Thurisaz ZNACZENIE: Jest to runa dająca ochronę przed złem które napotkasz na swojej drodze. Ktoś będzie chciał Cię skrzywdzić, ale nie martw się - ochrona jaką daje runa THURISAZ sprawi, że cało wyjdziesz z opresji.

Odwrócona: Niebezpieczeństwo - uważaj. 

     

4. ANSUZ - żywiołem runy Ansuz jest powietrze. 

runa Ansuz ZNACZENIE: Jest to runa porozumiewania się - daje umiejętność poprawnego wysławiania się, oraz pięknego wypowiadania swoich myśli i uczuć. Nadszedł właśnie czas na wykorzystanie tych umiejętności.

Odwrócona: Nieumiejętność wyrażenia myśli, brak porozumienia. 5. RAIDHO żywiołem runy Raidho jest powietrze.

 runa Raidho ZNACZENIE: Jest to runa związana z szybkim przemieszczaniem się, zmianą miejsca i podróżą. Teraz jest dobry czas, aby coś załatwić, ale musisz ruszyć w drogę - może to być podróż w interesach lub przeprowadzka.

Odwrócona: zastój, brak ruchu i skutecznego działania. 

 

6. KENAZ żywiołem runy Kenaz jest ogień.

 runa Kenaz ZNACZENIE: Jest to runa popychająca do działania i ciężkiej pracy. Teraz jest dobry czas, aby realizować cele i stawiać czoła wszelkim wyzwaniom. Niekiedy runa Kenaz oznacza walkę z chorobą, albo namiętność.

Odwrócona: Brak chęci do działania, niemoc.

 

7. GEBO żywiołem runy Gebo jest ogień. 

 runa Gebo ZNACZENIE: Jest to runa dawania i brania. Nadszedł czas niespodzianek i upominków, również w sensie duchowym. Wzajemne obdarowywanie się, jest często związane z partnerstwem i seksualnością.   

Odwrócona: Brak równowagi w dawaniu i braniu, może też oznaczać przekupstwo lub skąpstwo. 

 

8. WUNJO żywiołem runy Wunjo jest woda.

 runa Wunjo ZNACZENIE: Runa Wunjo związana jest z przeżywaniem radości i świętowaniem. Nastał czas zabawy, śmiechu i przyjemnego spędzania czasu w gronie dobrych znajomych i przyjaciół. Ciesz się życiem i baw się puki możesz, nie zapominając też o pielęgnowaniu swojej wewnętrznej radości.

Odwrócona: smutek, żal, przygnębienie, może nawet rozpacz.

 

9. HAGALAZ żywiołem runy Hagalaz jest woda.

 runa Hagalaz ZNACZENIE: Hagalaz jest to runa nagłych i nieoczekiwanych zmian. Grad sieje spustoszenie w naszym życiu, ale nie należy się tego obawiać, ponieważ runa Hagalaz odsunie od nas marnych przyjaciół, czy nieuczciwego partnera, a pozostawi tylko to co cenne.

Odwrócona: Uważaj ! Otaczają Cię nieprzychylne, wrogo do Ciebie nastawione osoby.

 

10. NAUDIZ żywiołem runy Naudiz jest powietrze.

 runa Naudiz ZNACZENIE: Naudiz jest to runa konieczności i ostateczności. Może nieść ograniczenia wydatków. Może też oznaczać przyjęcie warunków, które nie do końca nas zadawalają, ale są konieczne, by przetrwać ten trudny okres.

Odwrócona: Uwaga ! Problemy z którymi możesz sobie nie poradzić. 

 

11. ISA żywiołem runy Isa jest woda.

 runa Isa ZNACZENIE: Isa znaczy lód. Jest to runa izolacji oraz spokojnego przygotowywania się i zbierania sił. Isa ukryje Cię przed oczami zawistnych lub nieuczciwych ludzi, którzy mogliby zniweczyć Twoje plany.Musisz przeczekać - ukryć się niczym w bryle lodu, aby w pełni sił ruszyć do boju i zabłysnąć swoimi umiejętnościami i wiedzą.

Odwrócona: Ryzyko niepowodzenia - brak czasu na przygotowanie się lub podstęp.

 

12. JERA żywiołem runy Jera jest ziemia.

 runa Jera ZNACZENIE: Jera to runa zbierania plonów. Ile pracy włożyłeś w jakieś swoje przedsięwzięcie - taką otrzymasz nagrodę. Co i rusz, przez cały rok siejesz i zbierasz. Ciesz się swoimi plonami. Wszystko co zebrałeś jest wynikiem Twojej ciężkiej pracy.

Odwrócona: Coś poszło nie tak, marne plony.13. EIHWAZ żywiołem runy Eihwaz jest ziemia.

 runa Eihwaz ZNACZENIE: Eihwaz jest runą siły i hartu ducha, jest też runą skrajności - niesie zarówno śmierć, jak i odrodzenie. Jesteś niezniszczalny jak cis, który jest symbolem nieśmiertelności. Mocno osadzony w ziemi nie zważa na wichry i burze, tak samo i Ty cało wyjdziesz z każdej opresji. Jeśli coś pojawi się na Twojej drodze, będziesz umiał to zniszczyć, lub sprawić by się odrodziło.

Odwrócona: Nietrwałość, osłabienie, nieskuteczność.

 

14. PERTHO żywiołem runy Pertho jest woda.

 runa Pertho ZNACZENIE: Jest to runa przeznaczenia, oraz wiedzy tajemnej i okultyzmu. Wiedzę tajemną możesz poznać zapuszczając się w głąb siebie. Jeśli uwierzysz w potęgę swojego umysłu, będziesz mógł sam prząść nić swojego życia i być panem swojego losu.

Odwrócona: Los ci nie sprzyja, nie odnalazłeś swojej życiowej drogi.

 

15. ALGIZ żywiołem runy Algiz jest powietrze.

 runa Algiz ZNACZENIE: Algiz jest to runa potężnej ochrony. Połączenie się z wyższą siłą sprawia, że jesteś w stanie odeprzeć każdy atak. Czujesz nad sobą rękę anioła który Cię prowadzi i osłania Cię swoimi skrzydłami.

Odwrócona: Niebezpieczeństwo, brak ochrony.

 

16. SOWILO żywiołem runy Sowilo jest ogień.

 runa Sowilo ZNACZENIE: Sowilo oznacza słońce. Jest to runa zwycięstwa, chwały i honorów. Nadszedł czas Twojego sukcesu. Napawaj się tą chwilą i bądź z siebie dumny. Osiągnąłeś to co chciałeś.

Odwrócona: Niepowodzenie, porażka.

 

17. TIWAZ żywiołem runy Tiwaz jest powietrze.

 runa Tiwaz ZNACZENIE: Tiwaz znaczy Tyr (gwiazda) i jest to runa jasno określająca cel, jednak nie dojdziesz tam bez walki i poświęcenia. Walcz ze wszystkich sił, a pokonasz wszystkie napotkane trudności.

Odwrócona: Niejasno określony cel, brak motywacji.

 

18. BERKANO żywiołem runy Berkano jest ziemia.

 runa Berkano ZNACZENIE: Berkano oznacza gałązkę brzozy. Jest to runa macierzyństwa, opieki, zdrowia i regeneracji. Nastał czas obfitości i błogiego spokoju. Czujesz na sobie dotyk troskliwej, opiekuńczej siły.

Odwrócona: Ograniczenie lub całkowite zahamowanie rozwoju, brak zdrowia.

 

19. EHWAZ żywiołem runy Ehwaz jest ziemia.

 runa Ehwaz ZNACZENIE: Ehwaz znaczy koń. Jest to runa doskonałej harmonii, współpracy i zaufania. Teraz ruszą się Twoje wszystkie nieuporządkowane sprawy. Nadszedł czas sprawiedliwego rozstrzygnięcia konfliktów.

Odwrócona: Brak harmonii, zastój.

 

20. MANNAZ żywiołem runy mannaz jest powietrze.


 runa Mannaz ZNACZENIE: Mannaz jest runą związaną z człowiekiem, społeczeństwem, współpracą, humanizmem i zrozumieniem drugiej osoby. W najbliższym czasie mogą Cię czekać sprawy sądowe, prace społeczne lub działania humanitarne.

Odwrócona: Brak współpracy, egoizm.

 

21. LAGUZ żywiołem runy Laguz jest woda.

 runa Laguz ZNACZENIE: Laguz znaczy woda. Jest to runa ożywczego strumienia, oczyszczenia, uzdrowienia. Nadszedł czas świerzości, niewinności i młodzieńczego spojrzenia na świat. Tryskasz energią i zdrowiem.

Odwrócona: Zmęczenie, brak chęci, zgnuśnienie.

 

22. INGWAZ żywiołem runy Ingwaz jest woda.

 runa Ingwaz ZNACZENIE: Nazwa runy Ingwaz nawiązuje do imienia Ing. Jest to jedno z imion boga płodności. Runa oznacza pielęgnację marzeń i realizację celów. Stąpaj mocno po ziemi, ale nie zapominaj o realizacji swoich marzeń - to zapewni Ci urodzaj i wzbogaci Twoją duszę.

Odwrócona: Jałowe, bezproduktywne życie, marazm.

 

23. DAGAZ żywiołem runy Dagaz jest ogień.

 runa Dagaz ZNACZENIE: Dagaz oznacza dzień. Jest to runa działania i przytomności umysłu. Możesz być pewny siebie i śmiało stawiać każdy krok, ponieważ światło dnia oświetla Ci drogę. Widzisz wszystko wokół siebie i możesz dobrze ocenić sytuację.

Odwrócona: Niepewność, niejasność sytuacji.

 

24. OTHALA żywiołem runy Othala jest ziemia.

 runa Othala  ZNACZENIE: Othala to ojcowizna. Jest to runa domu, rodziny i dziedziczenia nie tylko majątku, ale i kultury, obyczajów i miłości do ojczyzny.

Odwrócona: Wyobcowanie , brak patriotyzmu, niechęć do obcych.

 

25. WYRD do tej runy należą wzystkie cztery żywioły.

pusta runa Wyrd ZNACZENIE: Kontrowersyjna pusta runa Wyrd oznacza los. Zapowiada koniec pewnego etapu w życiu, a początek nowego, lub też wskazuje, że to co pokazują runy znajdujące się w pobliżu jest nieuniknione.

Clara Loca Andromeda

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
claraloca
Czas publikacji:
wtorek, 26 marca 2013 10:45

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa